VARŞOVA TEKNOLOJİ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

 

Varşova Teknoloji Üniversitesi

Varşova Teknoloji Üniversitesi, 1826 yılında kurulmuş , polonya'nın en köklü üniversitelerinden biridir. Mühendislik ve uygulamalı bilimler alanlarında eğitim vermektedir.
Varşova Teknik Üniversitesi, Polonya’da bulunan teknik üniversiteler içerisinde en yüksek sıraya sahip olmakla birlikte üniversitede Mimarlık - işletme -, matematik - bilgisayar bilimi ve hatta robot teknolojisi , havacılık ve uzay bilimleri , ulaşım mühendisliği gibi öğrencilere birçok alanlarda geniş eğitim seçenekleri sunmaktadır.

 

Varşova Teknik Üniversitesi Giriş Şartları 

Varşova Teknoloji Üniversitesi, yabancı öğrenciler tarafından polonyada sıkça tercih edilen oldukça başarılı bir üniversitedir. Bu üniversiteye başvuran adaylar Lisan için başvuruyor ise Lise’de ve yüksek lisans için  başvuruyorsa üniversitede  seçtikleri bölümde paralel dersler görmüş olmaları ve bu derslerden başarulı olmaları gerekmektedir.

Varşova Teknoloji üniversitesi'nin  profiline uygun adaylar 100 üzerinden en az 60 ortalama ile mezun olan adaylardır. Üniversiteye 60’den az ortalaması bulunan adaylar başvurabilirler, Fakat Varşova Teknik Üniversitesi bünyesinde açılan Bölüm Hazırlığına katılır , 1 sene Matematik - Fizik ve yabancı dil eğitimi alırlar Hazırlık Eğitiminde başarılı olan adaylar birinci sınıfa geçebilirler.

Varşova Teknik ( Teknoloji ) Üniversitesi  Lisans İngilizce bölümler

 

Elektronik Mühendisliği

İnşaat Mühendisliği

Bilgisayar bilimleri

Uzay ve Havacılık

Çevre Mühendisliği

Üretim Mühendisliği

 

Varşova Teknoloji Üniversitesi İngilizce Hazırlık

Süre: 2 sömestır / 600 saat / Haftada 5 Gün / 1 ders 45 dk / Günlük 4 ders
Kurs 3 ayrı modüle bölünmüştür; her modülün sonunda sınav olur. PTE Genel sınavı Haziran’dadır. Kurs sırasında ilave olarak lehçe dili ve kültürü dersleri de verilir.
Hazırlık ÜcretiSenelik: €3000 +200 Kayıt Ücreti
Hazırlık Kayıt Tarihleri: 1 Nisan – 31 Ağustos
Hazırlık Tarihleri: Ekim – Haziran

 

Teknik Bölüm Hazırlık Eğitimi

Foundation yani Mühendislik hazırlıkta ağırlıklı olarak bölüm dersleri gösterilir, Mühendislik Hazırlık’a katılanlara şartlı kabul verilir, başarı ile tamamlayanlar doğrudan bölümlerine başlarlar.
Süre: 2 sömestr / 600 saat
Dersler: Kimya,Matematik, Bilgi Teknolojileri, Mühendisliğe Giriş,Teknik İngilizce
Senelik Ücret: €3000 +200 kayıt ücreti

 

Varşova Teknoloji Üniversitesi Fiyatları  - Eğitim Ücretleri  - Lisans Eğitimi ( İngilizce )

 Varşova Teknik Üniversitesi Lisans bölümleri ücretleri tabloda listelenmiştir . Fiyatlar bilgileri %100 kesin değildir Zloty - Euro paritesine göre değişmenlik gösterebilir

Varşova Teknik Üniversitesi Fiyatları - Bölümler  - Yüksek Lisans (İngilizce )

Varşova Teknik Üniversitesi Yüksek Lisans bölümleri ve Fiyatları tabloda listelenmiştir , Fiyatlar bilgileri % 100 kesin değildir Zloty - Euro paritesi bazında değişkenlik gösterebilir 

varsovteknolojiyükseklisanssvarşovateknolojiyükseklisans