LODZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

Lodz  Teknik Üniversitesi

1945 yılında kurulan Lodz teknik üniversitesi 12 fakültesi ile bünyesinde 35 farklı program ve bölümüyle  Polonya’nın en büyük üniversiteleri başında gelmektedir.

Lodz Üniversitesi Polonya’nın en büyük üniversitelerinden biridir. Üniversite akademik başarıları ve yaptığı bilimsel araştırmalar ile Polonya ve çevre ülkelerde de ismini duyurmayı başarmıştır. Lodz Üniversitesi nde 220’si profesör olmak üzere 4 binden fazla akademik personel görev yapmaktadır.

 

Lodz Teknik Üniversitesi bölümleri

Lodz Teknik Üniversitesi, yüksek eğitim kalitesi ile modern teknolojinin gerektirdiği her türlü mühendis ve donanımlı personeli yetiştirmektedir.

Lodz Üniversitesi Makine mühendisliğinden işletmeye, bilgisayar mühendisliğinden , siyasi bilimler , uluslar arası ilişkiler, Nano teknoloji ye  kadar birçok bölüm seçeneği mevcuttur.Üniversitede , teknik bölümlerin yanında sosyal bilimler bölümleri de mevcuttur.

Üniversitede  Lehçe dilinde eğitim almak isteyen öğrenciler ayrıca biyoteknoloji, tekstil mühendisliği gibi bölümler de okulda mevcuttur. Lehçe Eğitim fiyatları inglizce Eğitime kıyasla %20 daha uygundur.

 

Lodz Teknik Üniversitesi Fiyatları  

 

İşletme 2500 Euro ( senelik )  

Eğitim Süresi 3 Yıl

Ekonomi ve Uluslararası işletme 2500 Euro ( senelik )

Eğitim Süresi 3 Yıl 

Bilg.Mühendisliği 2500 Euro ( senelik )

Eğitim süresi 3 Yıl

Uluslar arası ilişkiler 2500 Euro ( senelik )

Eğitim süresi 3 Yıl 

Nano Teknoloji 2500 Euro ( senelik )

Eğitim süresi 3 Yıl

 İngiliz Dili ve Edebiyatı 2500 Euro ( senelik ) 

Eğitim süresi 3 Yıl 

 

Lodz Teknik Üniversitesi 

Avrupanın çeşitli ülkelerinden Erasmus , Campus Europe ve CEEPUS gibi öğrenci degişim programları ile öğrenci gelmektedir.Öğrenci değişim programları ile Avrupanın birçok ülkesinden öğrenci Lodz Teknik Üniversitesi nde eğitim almaktadır

Lodz Teknik Üniversitesi 30 hektar alana kurulu büyük kampüsünde yurtlar öğrenci klüpleri kafeler , tam donanımlı kütüphane bulunmaktadır.

Lodz Teknik Üniversitesi kampüsünde öğrencilerin kendilerini sosyal olarak da geliştirebilecekleri çok sayıda tesis bulunmaktadır. Ayrıca kampüste yabancı öğrencilere ücretsiz lehçe dersleri veren bir dil okulu mevcuttur.

 

Lodz Teknik Üniversitesi Yüksek Lisans 

İngilizce Eğitim Verilen Yüksek Lisans Programları

Yönetim

Ekohidroloji

Bilgisayar Bilimleri

Kalkınma Ekonomisi

Enformasyon ve Ekonometri

Uluslararası İşletmecilik

Uluslararası Pazarlama Yönetimi

İşletme

İngiliz Dilbilimi

 

Lodz Teknik Üniversitesi Konaklama

Lodz teknik Üniversitesi 11 adet yurdu bulunmaktadır. Üniversite yaklaşık 4500 oda kapasitesinde  (tek ya da iki kişilik) öğrencilerine konaklama imkânı sunmaktadır. Yurtlarda yabancı öğrenciler , erasmus öğrencileri ile devlet bursundan yararlanan öğrencilere öncelik tanınmaktadır. 

Yabancı öğrenciler için tek kişilik oda ücreti Aylık 115 €, iki kişilik paylaşımlı odalar ise Aylık 90 €’dur. 

 

Lodz Üniversitesi yurtlarında Her odada, duş ve wc olduğu bir banyo bulunmaktadır. Ayrıca yurda kayıt sırasında bir nevresim de verilmektedir. Odaların birçoğunda buzdolabı bulunmakta her katta da ortak kullanıma açık bir mutfak yer almaktadır. Öğrenciler, yurt içindeki çamaşır odası, tv ve fitness salonlarından faydalanabilmektedirler.

Üniversite yemekhanesinden öğrenciler uygun fiyatlar karşılığında faydalanabilirlerYemekhanede 4 çeşit yemek sunulur ve fiyatlar oldukça uygundur. Üniversitede 3 öğün yemeğin aylık maliyeti yaklaşık 75€’dur.

 

 

Alternatif Yurtdışı eğitim seçenekleri

Qs wordl dünya sıralamasında  ilk 200 içerisinde bulunan  kazakistan al farabi üniversitesi nde  rusça yada ingilizce dilinde  tıp - diş hekimliği - hukuk - mühendislik başta olmak üzere  birçok  alanda  eğitim alabilirsiniz . Al Farabi Üniversitesi yök tarafından tanınmakta ve dünya sıralamasında  2021 verilerine  göre  195. sırada bulunmaktadır. Detaylı bilgi  için akdenizegitim.com websitemizi ziyaret ediniz