POLONYADA ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ

İngilizce Polonyada okumak çok daha avantajlı!

İngilizce Eğitimini Polonyada Türkiye'den daha ekonomik maliyetler ile alabilir , İngilizceyi yurtdışında öğrenme fırsatını yakalayabilirsiniz.

Polonyada İngilizce Hazırlık Sınıfları maliyeti Senelik 3000 Euro - 3300 Euro arasında değişmektedir.

Türkiyede vakıf üniversitelerine ödeyeceğiniz hazırlık maliyetleriyle, yurtdışında İngilizce öğrenme şansını ve Avrupa birliği ülkesinde eğitim görme , çok uluslu ortamda yaşama şansını yakalayın !

 

Türkiye maliyetleriyle Avrupa'da İngilizce Hazırlık Sınıfı Eğitimi ! 

Polonya'da alacak olduğunuz İngilizce hazırlık sınıfı eğitimin toplam maliyeti  Türkiye'de vakıf üniversitelerinde alacağınız eğitim maliyetinden çok daha uygundur.Polonyada Yaşam ve konaklama giderleri Türkiye ile aynıdır.Polonyada İngilizce Hazırlık Sınıfı eğitimi alarak 

 

Polonyada Tıp Eğitimi Almak için Lise Diplomanız Yeterli ! 

Polonyada sadece lise diplomanız ile  Diş hekimliği, Tıp, eczacılık ve fizyoterapi eğitimi alabilirsiniz. Polonya , Avrupa birliği üyesi ülke olduğu için  Polonya üniversiteleri nden alacağınız diplomalarınız YÖK tarafından onaylanmaktadır.

Polonyada Üniversite Eğitimi sonrasında alacağınız diplomanız diğer Avrupa ülkeleri ve dünyanın önde gelen birçok ülkesinde geçerli olmakta ve mesleğinizi Tüm AB ülkelerinde sürdürebilirsiniz.  Polonya’da Tıp eğitimi 6  Diş Hekimliği ve Eczacılık eğitimi 5 yıl sürmektedir.

Polonyada Üniversite Eğitimi almak için Lise mezunu olmanız yeterlidir. Türkiyede Üniversite sınavında başarılı olmanız ya da herhangi bir üniversteye kayıt yaptırmış olmanız şartı aranmamaktadır.

Polonyada Tıp fakültelerine kabul aşamasında Mezun olduğunuz lisede almış olduğunuz dersler ve başarı durumunuz değerlendirilmektedir. Lisede Biyoloji ve Kimya eğitimi almış ve bu derslerin ortalamaları 60 üzeri olan öğrenciler Polonyada Tıp Fakültelerine kolaylıkla kabul edilmektedir. Polonyada Eğitim dili birçok üniversitede İngilizcedir. Polonya’da tıp eğitimi için üniversitelerin yıllık harçları (İngilice bölümlerde ) 9000 Euro - 11000 Euro arasında değişmektedir.

 

Polonya Üniversiteleri Kataloğumuzu  Buradan bilgisayarınıza indirebilirsiniz 

 

Alternatif Yurtdışı eğitim seçenekleri

Qs wordl dünya sıralamasında  ilk 200 içerisinde bulunan  kazakistan al farabi üniversitesi nde  rusça yada ingilizce dilinde  tıp - diş hekimliği - hukuk - mühendislik başta olmak üzere  birçok  alanda  eğitim alabilirsiniz . Al Farabi Üniversitesi yök tarafından tanınmakta ve dünya sıralamasında  2021 verilerine  göre  195. sırada bulunmaktadır. Detaylı bilgi  için akdenizegitim.com websitemizi ziyaret ediniz