POLONYADA MÜHENDİSLİK EĞİTİMİ

 

Türkiye’deki Maliyetlerle Polonya’da Mühendislik Eğitimi

Batı Akdeniz Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile Türkiye’de YGS sınavına bile girmeden sadece lise diplomanız ile  Polonya’da AB standartlarındaki üniversitelerde Mühendislik eğitimi alabilirsiniz Polonya'da Mühendislik Eğitimi Senelik  2500€’dan başlayanlayan fiyatlar ile türkiyedeki vakıf üniversitelerinden çok daha uygundur. Polonyada üniversite ücretleri nin yanı sıra aylık yaşam maliyetleri Türkiye 'den daha ekonomik olması Polonya’da Eğitim almayı  cazip kılan sebeplerin başında gelmektedir.

Polonyada üniversiteleri nde İngilizce eğitim veren birçok bölüm bulunmakta ve Polonya üniversitelerinin YÖK denkliğinin bulunması , birçok bölümde eğitimin 3.5 yıl sürmesi ise Polonya’daki üniversitelerin diğer yurtdışında üniversite seçeneklerine kıyasla daha cazip haline getiren unsurlardır.

 

Polonya'da Mühendislik Eğitimi 

Polonyada Mühendislik Eğitimi bazı bölümlerde 3.5 yıl bazılarında ise 4 yıl sürmektedir. Polonyada birçok mühendislik bölümlerinde ingilizce olarak eğitim alabilirsiniz . 

Polonyada mühendislik eğitimi fiyatları senelik 2500 Euro - 4000 Euro arasında değişmektedir.

 

 

Polonyada Mühendisik Eğitimi alınacak Başlıca Üniversiteler 

 

Varşova Teknoloji Üniversitesi

Krakow Teknoloji Üniversitesi

Lodz Teknik Üniversitesi

 

 

 

Polonya Üniversiteleri Kataloğumuzu  Buradan bilgisayarınıza indirebilirsiniz 

 

Alternatif Yurtdışı eğitim seçenekleri

Qs wordl dünya sıralamasında  ilk 200 içerisinde bulunan  kazakistan al farabi üniversitesi nde  rusça yada ingilizce dilinde  tıp - diş hekimliği - hukuk - mühendislik başta olmak üzere  birçok  alanda  eğitim alabilirsiniz . Al Farabi Üniversitesi yök tarafından tanınmakta ve dünya sıralamasında  2021 verilerine  göre  195. sırada bulunmaktadır. Detaylı bilgi  için akdenizegitim.com websitemizi ziyaret ediniz